PHP აპლიკაციის დეველოპინგი
პრობლემის სწრაფი გადაწყვეტის მოსაძებნად, დიდი კომპანიები ცდილობენ იპოვონ სანდო პროგრამული უზრუნველყოფა.
რა არის კომპანიის/ბიზნესის პროგრამა?
საწარმოთა პროგრამა, როგორც წესი, არის ბიზნესის მართვის ინსტრუმენტი, რომელიც შექმნილია ორგანიზაციის სპეციფიკური საჭიროებებისთვის. მომხმარებლთან პირდაპირი კომუნიკაციის პროგრამისგან განსხვავებით, რომელიც აგებულია მარკეტინგის კონცეფციაზე, კორპორატიული პროგრამა ხშირად ეხება შიდა გადაწყვეტილებებს, რომლებიც შეესაბამება კონკრეტული კორპორაციის საქმიანობას.
კორპორატიული გადაწყვეტა შეიძლება იყოს შინაარსის მართვის სისტემა (CMS), მომხმარებელთან ურთიერთობის მართვის (CRM) ინსტრუმენტი, საწარმოს რესურსების დაგეგმვის სისტემა (ERP) ან ნებისმიერი სხვა ინსტრუმენტი, რომელიც მართავს ორგანიზაციის აქტივებს.
ბიზნესის პროგრამული უზრუნველყოფა უნდა იყოს:
• სანდო;
• დაცული;
• მასშტაბური;
• მძლავრი;
• დამოუკიდებელი;
მოდით განვიხილოთ კორპორატიული პრობლემის ტიპიური გადაწყვეტა, ჯანმრთელობის დაცვის ორგანიზაციას, უნდა ჰქონდეს მაღალი ხელმისაწვდომობა, კატასტროფის შემდგომ აღდგენის გეგმა და შეეძლოს გარანტიის მიცემა  თავისი მომხმარებლების კონფიდენციალურობაზე. იგი უნდა შეესაბამებოდეს თითოეული ქვეყნის წესებს და კანონებს, რომელშიც ის არის მოქმედი. გამოსავალი ასევე უნდა შეიცავდეს ისეთ მახასიათებლებს, როგორიცაა რეალურ დროში ანგარიშგება და მონიტორინგის გაფართოებულ ინსტრუმენტებს.
რა თქმა უნდა, დაგჭირდებათ მონაცემთა დაშიფვრა და ჰოსტინგის დაცვა, რომელსაც უზრუნველყოფს SSL სერთიფიკატი, IP შეზღუდვები ან შავი სიები და ასევე ავტომატური მონაცემთა ბაზების სარეზერვო ასლები.
ეს შესაძლოა მოითხოვდეს რთულ ბიზნეს ლოგიკას, სხვადასხვა მესამე მხარის პროგრამულ ინტეგრაციასთან, როგორიცაა რეალურ დროში შეტყობინებების სისტემა, PDF რეპორტები, დიაგნოზი, მონაცემთა იმპორტი და ექსპორტი, LDAP, ან სხვა წვდომის სერვისი.
php,app,development,mygo,server1,აპპ,აპლიკაციის დამზადება,ჰოსტინგი,სერვერი,სერვერ1,მაიგოუ,საიტების დამზადება
კორპორატიული გადაწყვეტის მაგალითი, რომელიც მოიცავს მესამე მხარის მომსახურებას და მონაცემთა უსაფრთხოებას / დაშიფრული ლეიერების გამოყენებას.
• PHP პროგრამების შემუშავების მასშტაბურობა და შესრულება
PHP პროგრამის შემუშავების ყველაზე დიდი მითი ისაა, რომ Java- ს და .NET- სგან განსხვავებით, PHP არ წარმოადგენს მასშტაბებს, რაც PHP პროგრამის განვითარებას საწარმოში გამოუსადეგარია. მაგრამ ეს ასე არ არის. ვებ – პროგრამებში მთავარი დამახასიათებელი სამუშაო უკავშირდება ქსელის ტრაფიკს ან მონაცემთა ბაზასთან დაკავშირებას. უფრო მაღალი შესრულება ნიშნავს უფრო სწრაფად ან ნაკლებ დატვირთვას.
• სისწრაფე ქსელის ჩამოტვირთვის დამუშავება შესაძლებელია კლიენტის მხრიდან ან სერვერზე ქეშირების მეთოდით. PHP უკვე აქვს ისეთი მხარდაჭერა, როგორებიცაა APC, Redis და Memcached. ისინი ინახავენ კოდებს ან მონაცემთა ბაზის ობიექტებს პირდაპირ სერვერის ბაზაში.
• ნაკლები დატვირთვა ეს მარტივია, შეზღუდავთ მონაცემთა ბაზასთან ყველა კავშირის და მოთხოვნის რაოდენობა და შესრულება გაიზრდება.
ვების / მონაცემთა ბაზის დატვირთვის დაბალანსების მოდელი.
მას შემდეგ რაც Facebook– მა HHVM შემოიღო, ინფრასტრუქტურა შეიცვალა, თუ რა არის შესაძლებელი PHP პროგრამების შემუშავებისას. HHVM (HipHop ვირტუალური მანქანა) ზრდის პროდუქტიულობას და ამცირებს დატვირთვას მინიმუმამდე. იგი გარდაქმნის PHP (და ჰაკის) კოდს bytecode-Si, JIT-ის საშუალებით. ასრულებს დამატებით ოპტიმიზაციას და თარგმნის ყველაფერს კოდში. ეს ამცირებს ლატენტობას და აჩქარებს კოდის მუშაობას სერვერზე.
HHVM მოდელი: თარგმნეთ PHP კოდი JIT-ის საშუალებით.
• რამდენად მდგრადია PHP აპლიკაციის მხარდაჭერა?
როდესაც საქმე სამსახურს ეხება, PHP ნამდვილად სერიოზულია მისი გრძელვადიანი მხარდაჭერის გამო. LTS– ის წინა ვერსია - 5.6, რომელიც 2014 წლის შუა რიცხვებში გამოვიდა, მხარდაჭერით 2018 წლამდე სარგებლობდა. გარდა ამისა, შესანიშნავი PHP მენეჯერის წყალობით, ნებისმიერი მზა გამოსაყენებელი კომპონენტი, როგორიცაა ავტორიზაციის პაკეტი ან მომხმარებლის მართვის ინსტრუმენტი, პაკეტის ახალი ვერსიის განახლებისას ავტომატურად განახლდებიან.
თუ  ახალ ვერსიაზე წვდომა შესაძლებელი იქნება, ის ავტომატურად განაახლებს მას, ყველანაირი რისკების გარეშე.
• PHP აპლიკაციების შემუშავება ეხმარება გუნდს ახალი უნარების განვითარებაში
ჯგუფის ცოდნის დონე  განსაზღვრავს პროექტის შედეგს  (რა თქმა უნდა, რაიმე გარე ან სხვა გარემოებების გამოკლებით). მარტივი წვდომა PHP პროგრამისტებს საშუალებას აძლევს სწრაფად განავითარონ უნარ-ჩვევები სასწავლო კურსების ან სერთიფიკატების მისაღებად. სამუშაოს პრიორიტეტულობის შესაძლებლობა საშუალებას გაძლევთ სამომავლო საკითხები უფრო ფრთხილად დაგეგმოთ.

05 September 2020     8589
An enterprise application is usually a business management tool designed for the specific needs of the organization. Unlike a direct customer communication application, which is built on the concept of marketing, a corporate program often deals with internal solutions that are relevant to the activities of a particular corporation.
A corporate solution can be a content management system (CMS), a customer relationship management (CRM) tool, an enterprise resource planning system (ERP), or any other tool that manages an organization is assets.
Business software ensure should be:
• Trusted;
• Protected;
• Large-scale;
• Strong;
• Independent;
Lets consider a typical solution to a corporate problem, a healthcare organization should have high availability, a post-disaster recovery plan, and be able to guarantee the privacy of its customers. It must comply with the rules and laws of each country in which it operates. The solution should also include features such as real-time reporting and advanced monitoring tools.  Of course, you will need data encryption and hosting protection provided by SSL certificate, IP restrictions or blacklists as well as backups of automated databases. This may require complex business logic, with various third-party software integrations such as real-time messaging, PDF reports, diagnostics, data import and export, LDAP, or other access services. An example of a corporate solution that includes third-party services and the use of data security / encrypted layers.
php, php app, developers, website development, mobile app development, mygo
Scale and execution of PHP software development
The biggest myth in PHP software development is that unlike Java and .NET, PHP does not represent a scale that makes PHP software development useless in the enterprise. But this is not the case. The main characteristic work in web applications is related to network traffic or connection to the database. Higher performance means faster or less load.
Speed network download can be processed by the client or server caching method. PHP already has support for APC, Redis, and Memcached. They store codes or database objects directly in the server database.
Less load It is easy, you limit the number of all connections and requests to the database and performance will increase.
Web / Database Load Balancing Model.
Since Facebook introduced HHVM, the infrastructure has changed what is possible when developing PHP applications. HHVM (HipHop Virtual Machine) increases productivity and reduces workload to a minimum. It converts PHP (and hack) code by bytecode-Si, via JIT. Performs additional optimization and translates everything into code. This reduces latency and speeds up code work on the server.
HHVM Model: Translate PHP code using JIT.
How sustainable is PHP application support?
When it comes to service, PHP is really serious because of its long-term support. The previous version of LTS - 5.6, which was released in mid-2014, enjoyed support until 2018. In addition, thanks to the excellent PHP Manager, any ready-to-use component, such as an authorization package or user management tool, will be automatically updated when a new version of the package is updated.
If a new version is available, it will update it automatically, without any risk.
Developing PHP applications helps the team develop new skills
The level of knowledge of the group determines the outcome of the project (except, of course, for any external or other circumstances). Easy access to PHP allows programmers to quickly develop the skills to receive training courses or certifications. The ability to prioritize work allows you to plan future issues more carefully.