გრაფიკული დიზაინის შრომითი პროცესის დახვეწა
გრაფიკული დიზაინი ითვალისწინებს ბევრ სხვადასხვა ელემენტს, რომელთა თავმოყრაც ბევრად ადვილია უკეთესი ორგანიზაციით და კარგად სტრუქტურირებული გეგმებით. ზოგადად, გამართული შრომითი პროცესი დაგეხმარებათ პროექტების სრულყოფაში.
რენე ფლეკის მიხედვით კარგი შრომითი პროცესი პირველ რიგში ხასიათდება ინფორმაციის მზარდი მიმოცვლით, რომელიც ითვალისწინებს როგორც მომხმარებლების მოთხოვნებს ასევე თქვენი თანამშრომლების სისუსტეების და ძლიერი მხარეების ამოცნობას. მიუხედავად იმისა freelancer ხართ თუ დიდი გუნდის შემადგენელი ნაწილი ეს რჩევები იმედია დაგეხმარებათ თქვენი შრომითი პროცესის გაუმჯობესებაში.
ნაბიჯი #1: ბრიფი
პირველადი გრაფიკული დიზაინის ბრიფი დაგეხმარებათ პროექტის მოცულობის და მნიშვნელობის უკეთ გაგებაში, რაც თავიდან აგარიდებთ შეცდომებს და დაბნეულობას.
შემდეგი დეტალები აუცილებელია შეკრული ბრიფისთვის:
• მომხმარებლის კომპანიის დეტალები
• მომხმარებლის ბრენდის გაიდლაინები
• სამიზნო აუდიენცია
• მოლოდინები
• პროდუქტის ტიპი
• თაიმლაინის მაილსტოუნობად დაყოფა
• ბიუჯეტი
• მსგავსი სამუშაოს მაგალითები
ნაბიჯი #2: გამოიკვლიეთ თემა
თქვენი ბრიფი უნდა იყოს განსაზღვრული სხვადასხვა გამოკვლევებით. თემის გამოკვლევა თავისთავად ნიშნავს სხვადასხვა მნიშნელოვანი ინფორმაციის გამოყენებას რომელიც დაგეხმარებათ თქვენი მიზნების და დიზაინის პროცესის უკეთესად გაგებაში.
თქვენი მიზნობრივი აუდიენციის გაგება დაგეხმარებათ რელევენტური და ღირებული დიზაინის შექმნაში.
გამოკვლევის ჩატარების საკმაოდ ეფექტური გზა კონკრენტების დიზაინების ანალიზია; ეს საჭიროა ბაზრის გამოსაკვლევად, თქვენი მინუსების უკეთ აღსაქმელად და პოტენციული ინოვაციების დასანერგად.
ნაბიჯი #3: მოამზადეთ თქვენი იდეების სკეჩი
შემდეგი ნაბიჯი თქვენი გრაფიკული დიზაინის შრომითი პროცესის მარტივი სკეჩია. მათი მომზადება შესაძლებელია როგორც ციფრულად ასევე ხელით. ზოგ დიზაინერს ურჩევნია ხელით სკეჩების მომზადება ნაკლები დამატებითი ფაქტორების გამო. ბუნევრივია თქვენი სურვილისამებრ ჯობს აირჩიოთ
აღსანიშნავია ისიც რომ სკეჩები არის იდეების წყარო და არა თავისთავად ღირებული ხელოვნების ნიმუშები, ამიტომ ჯობს ისინი ინტრუმენტალურად გამოვიყენოთ.
ნაბიჯი #4: უკუკავშირის გათვალისწინება
თუ პროფესიონალი ხართ, ცვლილებების შეტანა დიზაინში უკუკავშირის შემდეგ გრაფიკული დიზაინის შრომითი პროცესის აუცილებელი ნაწილი ხდება. თუმცა პირველ რიგში უნდა განსაზღვროთ რამდენად ღირებულია ის კრიტიკა რომელსაც გთავაზობენ.
დამატებით გჭირდებათ დროში ჩატევის პოტენციალის გათვალისწინება. მომხმარებელთან ამ საკითხის გავლა აუცილებელია, მათ უნდა შეეძლოთ ამ კრიტერიუმის პატივისცემა. თუ ეს საკითხი არ მოგვარდება დიდი ალბათობით მთელი პროექტი ბევრად უფრო არასასიამოვნო პროცესად იქცევა.
ასევე მნიშვნელოვანია პირველადი მონახაზის მიხედვით ეტევით თუარა დროში. მომხმარებელთან უნდა დაიჭიროთ ისეთი ტიპის ურთიერთობა რომელიც საშუალებას მოგცემთ რომ გარკვეულ შემთხვევებში მისაღები იყოს უარის თქმა ამა თუ იმ თემაზე. წინააღმდეგ შემთხვევაში ორივე, დიდი ალბათობით, უკმაყოფილო დარჩებით; პროექტი კი ბევრად არასასიამოვნო პროცესად იქცევა.
თუ კრიტიკა კონსტრუქტიულია და შეგიძლიათ დროშიც ჩატევაც არაა აუცილებელი იმწუთასვე დაიწყოთ ამ ყველაფრის შესრულება. ზოგი მომხმარებელი მარტივად იცვლის აზრს. ამიტომაც, კარგი იდეა ერთი ორი დღით დალოდება და ხელახლა დადასტურება იმ ფაქტის რომ ეს ცვლილება მართლაც მისაღებია მომხმარებლისთვის.
ზოგადად არც თუ ისე იშვიათია მომხმარებლისგან მუდმივად სხვადასხვა ცვლილებების შეტანაზე საუბარი. ამიტომ გარკვეული საზღვრების დაწესება ურთიერთობის დასაწყისშივე გონიერი იდეაა.
ასევე ყურადღება მიაქციეთ დედლაინებს. პროექტის დროზე დასრულება ძალიან მნიშვნელოვანი ელემენტია პროექტის წარმატებულობის. ყოველთვის ეკონომიურად დაგეგმეთ მომავალი და წინასწარ შეეცადეთ გაითვალისწინოთ პრობლემური პერიოდები.
ნაბიჯი #5: პროექტის დასრულება
პროექტის ბოლო ფაზებში ექსპერიმენტების დრო აღარაა. ამ პერიოდში დროა გაიდლაინების მოთხოვნების დაკმაყოფილების განსაზღვრა. შეესაბამება თუ არა შედეგები თქვენს დასახულ მიზნებს, არის თუ არა პროექტი მომხმარებლისთვის სასურველ ფორმატში.
გაიუმჯობესე შენი სამუშაო პროცესი დღესვე
კარგი გრაფიკული დიზაინის სამუშაო პროცესი დაგეხმარებათ ორგანიზირებაში და მენეჯმენტში, პლიუს გექნებათ თქვენი სამიზნე შედეგის ვიზუალიზაციის საშუალებაც. ხოლო მომხმარებელთან - კი, როდესაც კოლაბორაცია გუნდის წევრებს შორის მაღალ დონეზეა, ბევრად ადვილია კომუნიკაცია და პრობლემებისთვის თავის არიდება.
შედეგი? ნაკლები შეცდომები, რესურსები, დროის ხარჯვა. მეტად კმაყოფილი მომხმარებელი. წარმატებული პროექტი.

Refining the graphic design workflow
Graphic design incorporates many different elements that are much easier to assemble with better organization and well-structured plans. In general, a well-organized work process will help you to perfect your projects.
According to René Fleck, a good workflow is primarily characterized by a growing flow of information that addresses both customer requirements as well as identifying your employees weaknesses and strengths. Whether you are a freelancer or part of a large team, these tips will hopefully help you improve your workflow.
Step # 1: Brief
A basic graphic design brief will help you better understand the scope and significance of the project, thus avoiding mistakes and confusion.
The following details are required for the bound brief:
• User company details
• User brand guidelines
• Target audience
• Expectations
• Product type
• Divide the timeline into milestones
• Budget
• Examples of similar work
Step # 2: Explore the topic
Your brief should be defined by various examinations. Exploring a topic in itself means using a variety of important information to help you better understand your goals and design process.
Understanding your target audience will help you create a relevant and valuable design.
A fairly effective way of conducting research is to analyze the designs of concretes; This is needed to explore the market, to better understand your disadvantages, and to introduce potential innovations.
Graphic Design, Design, Designer, Graphic, Graphics, Digital Designer, Digital Design, Graphic Designer, Graphic,
Step # 3: Prepare a sketch of your ideas
The next step is a simple sketch of your graphic design workflow. They can be prepared both digitally and manually. Some designers prefer to make hand sketches because of fewer additional factors. It is natural to choose the job of your choice
It should also be noted that sketches are a source of ideas and not in themselves valuable works of art, so it is better to use them instrumentally.
Step # 4: Consider Feedback
If you are a professional, making changes to the design becomes a necessary part of the graphic design workflow after feedback. However, you must first determine how valuable the criticism you are offering is.
Additionally you need to consider the potential for time lapse. It is essential to go through this issue with the customer, they should be able to respect this criterion. If this issue is not resolved most likely the whole project will become a much more inconvenient process.
It is also important to fit the tuare in time according to the initial outline. You just have to be more discriminating with the help you render toward other people. Otherwise both of you will most likely be left unsatisfied; The project becomes a much more inconvenient process.
If the criticism is constructive and you can not even spend time on it, you need to start doing all this right away. Some users simply change their mind. Therefore, it is a good idea to wait for one or two days and re-confirm the fact that this change is really acceptable to the user.
In general, it is not uncommon for the user to constantly make various changes. It is therefore a wise idea to set certain boundaries at the very beginning of a relationship.
Also pay attention to deadlines. Completion of the project on time is a very important element of the success of the project. Always plan for the future economically and try to anticipate problematic periods in advance.
Step # 5: Complete the project
There is no time for experiments in the final phases of the project. During this period it is time to determine the satisfaction of the requirements of the guidelines. Whether the results are in line with your goals, whether the project is in the desired format for the user.
Improve your workflow today
A good graphic design workflow will help you in organizing and managing, plus you will also be able to visualize your target result. And with the customer - even when collaboration between team members is at a high level, it is much easier to communicate and avoid problems.