ციფრული მარკეტინგის ტრენდები
მიუხედავად იმისა რომ ამ სფეროში ძალიან ბევრი ასპექტია ბუნდოვანი (განსაკუთრებით როდესაც საქმე პოტენციურ პროექტებს ეხება), შემდეგ წელში ბევრ დამაინტრიგებელ პროექტს ველით.
პრაქტიკული სტრატეგიებით მნიშვნელოვანი მიზნებისთვის მიღწევა მცირე ორგანიზაციებისთვისაცაა შესაძლებელი, როგორც გვატყობინებს WiredImpact-ის Katy Teson.
ექსპერტები
მარკეტინგული გეგმის დასახვა შემდეგი წლისთვის საკმაოდ რთული საქმეა. ამის მიუხედვად არის საშუალებები რომლებიც შეგიძლიათ გამოიყენოთ თქვენი საქმის გასაადვილებლად.
მაგალითად, არიან ამ სპეროში ექსპერტები, რომლებიც ცდილობენ საკუთარი უნარები განავითარონ ახალ-ახალი მიდგომების გამოძებნით. ზუსტად იმის იმედად რომ ეს მიდგომები მათთვისაც და ჩვენთვისაც წარმატებული იქნება.
ამ ბლოგში განხილული იქნება სწორედ მსგავსი თვალთახედვა.
სოც-მედია & ვიდეობი
სოციალურ მედიაში პოპულარული ვიდეოები ძირითადად ძალიან მოკლე ტიპის არის. ვიდეობის შექმნის მოტივი იმ იდეით არ უნდა გაგიჩნდეთ რომ ნახევარსაათიან ვიდეოებს გააკეთებთ. ბრენდის შესახებ ისტორიების მოყოლა ესე აღარ ხდება. კონცენტრაციის უნარი უფრო და უფრო იშვიათი რამაა ინტერნეტ მომხმარებლებში. ამიტომ შეეცადეთ 2 წუთს არ გადააცილოთ.
თუ დიდი ვიდეოების განთავსება გსურთ ამისი ადგილი Youtube-ზეა. ეს ამავდროულად ითვალისწინებს იმასაც რომ Facebook-ზე და Instagram-ზე შეგიძლიათ პატარა თრეილერები განათავსოთ იმ ვიდეოებისა, რომლებსაც Youtube-ზე დადებთ.
რეკლამები & ხარჯები
მარკეტინგული ხარჯები საშუალოდ წლიურად იზრდება, 2022-იც განსხვავებული, დიდი ალბათობით, არ იქნება. საშუალოდ ხარჯი დაახლოებით $1,000 არის თვეში. თუმცა თუ თქვენ გინდათ რომ ლიდერები იყოთ ამა თუ იმ სფეროში ბუნევრივია რესურსებიც მეტი დაგჭირდებათ.
ამავდროულად, გაითვალისწინეთ ის ფაქტიც რომ თქვენი კონკურენტებიც, საშუალოდ, უფრო და უფრო მეტ თანხას ხარჯავენ.
ამიტომ ყურადღება გაამახვილეთ როგორც თვითონ რესურსებზე ასევე რეკლამის ხარისხზე და მის ფორმაზე. ნებისმიერი ელემენტი ამ საკითხში მნიშნელოვან უპირატესობად ითვლება.
თუმცა რამდენიც არ უნდა დახარჯოთ სხვადასხვა საშუალებებით თქვენ მოგიწევთ დამატებით პრობლემებთან გამკლავება, მარკეტინგის კუთხით, ორგანიზაციულ მიზნებთან მიმართებაში. ეს ეხება არა-კომერციულ კომპანიებსაც, რომლებიც შესაძლოა Goodgle Ad Grants პროგრამაში იღებდნენ მონაწილეობას და არ ხარჯავდნენ "ნამდვილ" ფულს.
შესაბამისად, მნიშვნელოვანია ზუსტად აირჩიოთ ის მეტრიკები რომლებითაც განსაზღვრავრავთ ამა თუ იმ მარკეტინგული კამპანიის წარმატების ხარისხს.
ეს ერთგვარ სტრესსაც მოგხსნით სამომავლო კამპანიებთან მიმართებაში, რადგან ზოგადი სურათი გექნებათ შექმნილი იმისა თუ რა უნდა გააკეთოთ და რა შედეგებს ელოდეთ (კონკრეტულად თქვენ მიზნებთან მიმართებაში)
ვებ დიზაინი აგრძელებს ახალ-ახალი ასპექტების განვითარებას, რაც სხვადასხვა კომპანიებში მუდმივ ინტრიგას იწვევს. თუმცა ისინი ხშირად, სამწუხაროდ, ყურადღებას ამახვილებენ ფერებზე, ფონტებზე და ა.შ. თუმცა ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი გავლენა ექნება...
ხელმისაწვდომობას!
ინტერნეტ ხელმისაწვდომობის ბიურომ (The Bureau of Internet Accessibility) გამოაცხადა რომ ვებ კონტენტის ხელმისაწვდომობის გაიდლაინების (WCAG-ის) ახალი სეტი 2022 წელს გამოდის.
შეკითხვები იმაზე თუ როგორ შევქმნათ რაც შეიძლება ხელმისაწვდომი საიტი უფრო და უფრო რელევანტური ხდება. MyGO-ც თვლის რომ ეს საკითხი ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანია ამ სფეროში. ჩვენ უკვე შემოგთავაზეთ რამდენიმე ბლოგი ამ საკითხის შესახებ.
თუ თქვენ გეგმავთ თქვენი ბიზნესის განვითარებას ჩამოთვლილი ასპექტები საყურადღებო იქნება თქვენთვის და თქვენი ორგანიზაციისთვის. მარკეტინგი მუდამ ცვალებადია, თუმცა ყურადღებიანი, სტრატეგიული მიდგომა დაგეხმარებათ 2022 წელს უფრო მშვიდად შეხვდეთ.

Trends in digital marketing
Despite a lot of aspects in this field being vague and shrouded (especially when it comes to potential projects), in the following year we are expecting a lot of intriguing projects.
As WiredImpacts Katy Teson reminds us, using practical strategies can lead small businesses to very important milestones.
Experts & the advice
Constructing a marketing plan for the following year is quite a tall order. Despite this there are tools for you to use which can make the entire process less daunting.
For example, there are experts in the field who try to develop their skills by researching brand new ways of approaching this issue. Precisely with the hope that these approaches will prove beneficial for both them and us.
We will be discussing exactly the abovementioned mindset in this blog.
Social media & the videos
If you come across a viral video on some app it is usually a pretty short one. With the obvious exception of youtube and similar applications. You should not dive head first into hour long quasi-documentaries about how your brand is actually the best thing since sliced bread. Leave that to Disney.
Keep your videos on the compact side. Fun, memorable and not annoying.
If you want to work on your cinematographic skills keep the same energy but on Youtube. Plus, you could always snip those longer videos up and make a semi-decent trailer out of them to put on Facebook or Instagram.
Ads & costs
Marketing expenditures grow every year on average. It should not be surprising if 2022 follows suit. The average hovers around $1,000 per month per company. But if you want to be at the top of the chain (or somewhere in the near vicinity) you might wanna spend more on that.
You should probably take into account the fact that your competitors are probably not sitting there twiddling with their thumbs. I mean, this is Georgia, so we may never know actually. Not too far fetched.
Nevertheless, it is prudent to focus on both the resources associated with this aspect of business operations as well as the form which the ads take in your hands. Any relevant variable might be the one to put you over those who are standing toe-to-toe for now.
No matter how much you spend though you will still still have to contend with additional problems that will come up in relation to the marketing efforts of your organization. This applies to non-profits as well which could be enrolled in Google Ad Grants programs, thus, not spending "real" money, in a sense.
Therefore, it is imperative that you discriminate between the metrics with which you try to measure the success of any of your marketing campaigns.
This will also help you alleviate some stress in regards to future campaigns. As you will have some experience and a general picture of what is to be expected and what kind of results might be on the table in regards to your goals, your anxiety should probably lessen.
Web design is always trying to innovate different areas of its own inquiry, which causes persistent sense of intrigue among the designers in various companies. But mostly they just focus on hip new fonts and fresh colors, etc. What they should really focus on is...
Accessibility!
The Bureau of Internet Accessibility announced that a new set of WCAG will be dropping this year. Which is pretty cool news.
These novel tools will help you build a better site, which in turn will provide different users with more opportunities.
Questions regarding how to create a more accessible website are becoming more and more prevalent . It is bound that Georgia will catch on to this... Eventually. Give it a decade. But you can be ahead of the curve!
Plus we have already offered you a few blogs regarding this.
If you are planning on developing your business in the ongoing year these tips should set you on the right track. Marketing is everchanging but a careful, thoughtful, strategic approach will help you tackle 2022 in a more tranquil manner.