Asana-ს 10 საუკეთესო ალტერნატივა პროექტ მენეჯმენტისთვის
თუ არ შეგიმჩვნევიათ, სახლიდან მუშაობა და ვირტუალური კოლაბორაცია ისევ და ისევ საჭიროა. სხვადასხვა ქვეყნებში დაკავშირებული გუნდები ახალი ნორმაა რომელიც ახალ საშუალებებთანაა დაკავშირებული - და ახალ სირთულეებთან. პროფესიონალური გუნდები ეძებენ ახალ-ახალ გზებს რომ მათი წევრები ეფექტურად დააკავშირონ ერთმანეთს უკეთესი კოლაბორაციისთვის და ამავდორულად თვალი ადევნონ პროექტებს.
Asana ერთ-ერთი ყველაზე ცნობილი პროექტ მენეჯმენტის software-ია, რომლის მთავარი ფუნქცია კოლაბორაციის გამარტივებაა. Desktop-ის და მობილურის ვერსიებითაც შესაძლებელია კოლაბორაცია სადაც არ უნდა იმყოფებოდეთ. Asana იმაზეა ორიენტირებული რომ სამუშაოს და პროექტების ორგანიზირება უფრო მარტივი გახადოს. გუნდებს ეძლევათ საშუალება რომ ატვირთონ პროექტები, მისცენ თანაგუნდელებს დავალებები, დედლაინები დანიშნონ ამ დავალებებისთვის, და გააუმჯობესონ კომუნიკაცია გუნდელებს შორის.
თუმცა, Asana შესაძლებელია ზედმეტად ძვირი ან არაეფექტური იყოს თქვენი გუნდისთვის, აკლდეს ფუნქციები ან ინტეგრაციები რომლებიც აუცილებელია თქვენი სამუშაოს ეფექტურად წარმართვისთვის. როგორი ალტერნატივები გვაქვს? გთავაზობთ 10 Asana-ს ალტერნატივის საუკეთესო მახასიათებლებს.
CROOW
CROOW პროექტ მენეჯმენტის ინტეგრაციული software-ია რომელიც არა მარტო გამოსადეგია მარკეტინგული ჯგუფებისთვის მომხმარებელთან დაკავშირებულ სამუშაოსთან მიმართებაში, არამედ ასევე ფოკუსირდება დიჯიტალურ კრეატიულ კოლაბორაციაზე. CROOW დამზადებულია კრეატიული სააგენტოებისთვის და სხვადასხვა ადგილებში დასახლებული გუნდის წევრებისთვის, იმისთვის რომ ხელი შეუწყოს შრომის პროცესს. ისეთი ფუნქციები როგორებიცაა asset მენეჯმენტი, მომხმარებლების მოთხოვნები აღბეჭდვის საშუალება, ამოცანების დავალება, დროის თრექინგი და wireframing ადაპტირებადია თქვენს შრომის პროცესზე.
CROOW Asana-ს უფასო ალტერნატივაა - თქვენ შეგიძლიათ დარეგისტრირდეთ გადახდის ინფორმაციის მიუწოდებლად. იმის გათვალისწინებით რომ CROOW შექმნილია კრეატივებისთვის, ბევრად მეტს სთავაზობს მათ ვიდრე უბრალოდ პროექტ მენეჯმენტის აპლიკაცია. მიზანი არის თქვენი გუნდისთვის რამდენიმე აპლიკაციაში მუშაობის აუცილებლობის შემცირება ან გაქრობა. თქვენ შეგიძლიათ თვალი ადევნოთ დავალებებს, აქტივების წილებს, მიაწოდოთ უკუკავშირი და თანხმობა მომხმარებელს, გათვალისწინებულია ასვე stock სურათების ძებნა & პოვნა. ყველაფერი ერთ აპლიკაციაში. თუ თქვენი გუნდი იღლება რამდენიმე იმეილ ჯაჭვში, Google drive-ში და PM ხელსაწყოში ქექვით, CROOW დაგეხმარებათ ყველა ეს პროცესი შეამციროთ ან საერთოდ მოიშოროთ, რაც მოგცემთ საშუალებას რომ კრეატიულ იდეებს მეტი დრო დაუთმოთ თქვენ გუნდთან ერთად.
Trello
Trello პროდუქტიულობის პლატფორმაა რომელიც გუნდის წევრებს დავალებების ორგანიზირების საშუალებას აძლევს, მარტივი და სუფთა interface-ით. ახალი თანამშრომლისთვის ან მომხმარებლისთვის პროდუქციის და სერვისების იოლად გაცნობა ტრელოს ყველაზე დიდი უპირატესობაა. დავალებების დანიშვნა შესაძლებელია ბორდებით, სიებით, კარტებით, რომელიც ორგანიზირებას და რანჟირებას ხელს უწყობს. ეს პროგრამა საუკეთესოა იმისთვის რომ თვალი ადევნოთ პროექტის დავალებებს ცენტრალურ ლოკაციაში. ტრელო ასევე უფასოა, რაც მას ძალიან ხელმისაწვდომს ხდის.
Airtable
Airtable არის პროექტ მენეჯმენტის software რომელიც იყენებს ნაცნობ spreadsheet-ის შაბლონებს, რომელთა ელემენტების შეცვლა ძაან მარტივია, რაც გაძლევთ საშუალებას ის სხვადასხვანაირად გამოიყენოთ. გუნდელებს ერთად შეუძლიათ პროგრამაში მუშაობა რაც ასწრაფებს დავალებების შესრულებას. Airtable უფასოა და ასევე აქვს დამატებითი კომპლექტები, რომლებიც ფასიანია.
Scoro
Scoro Asana-ს ისეთი ვარიანტია რომელიც ორიენტირებულია გაყიდვების, კოლაბორაციის და მენეჯმენტის ერთ სივრცეში თავმოყრაზე. Scoro-ს ერთ-ერთი ყველაზე გამორჩეული ფუნქცია დინამიური dashboard-ების შექმნაა რომელიც პროექტის სხადასხვა მონაცემზე დაკვირვების საშუალებას გაძლევთ. Scoro ცდილობს ყველა ძირითად ფუნქციას თავი მოუყაროს ერთ მენეჯმენტის software-ში, რომელიც ფოკუსირდება პროფესიულ მენეჯმენტზე.
ProjectManager.com
ProjectManager.com ონლაინ dashboard-ია სადაც გუნდებს საშუალება აქვთ თვალი ადევნონ პროექტის ამოცანებს. მომხმარებლებს შეუძლიათ პროექტების მიზნების გადახედვა, ამოცანების ორგანიზირება და ინტერაქციული dashboard-ის მენეჯმენტი. ამ პლატფორმის დიდი მინუსია ის ფაქტი რომ ბევრი მისი დეტალის მორგება ან შეცვლა (ისე როგორც მომხმარებელს სურს) შეუძლებელია. სხვა პროგრამებისგან განსხვავებით ეს dashboard-საც ეხება. ეს software ფოკუსირდება ამოცანების მენეჯმენტზე და თან ამისათვის ძალიან კარგ ხელსაწყოებს გთავაზობთ.
Wrike
Wrike განკუთვნილია ისეთი გუნდებისთვის რომლებიც სხვადასხვა ლოკაციებიდან ვირტუალურად უკავშირდებიან ერთმანეთს. Wrike-ის საშუალებით გუნდებს შეუძლიათ პროექტების მენეჯმენტი, დავალებების შექმნა, დედლაინების შემოწმება, და შრომის პროცესის გაუმჯობესება. ფასიც და სხვადასხვა ელემენტებიც მოხმარებლის მოთხოვნების მიხედვით იცვლება და ემატება. Wrike-ს მინუსი ისაა რომ არჩევანის საშუალება ზედმეტად დიდი შეიძლება აღმოჩნდეს ახალი მომხმარებლებისთვის. თუ ეს თქვენთვის პრობლემას არ წარმოადგენს, Wrike ასევე გთავაზობთ Salesforce, Tableau, Adobe creative, და სხვადასხვა მსგავს ინტეგრაციებს, რაც ძალიან გამოსადეგია თუ ამ აპლიკაციების ხმარება ისედაც გიწევთ.
Workzone
Workzone გაძლევთ საშუალებას პროექტ მენეჯმენტი და დოკუმენტების გაზიარება ერთ სივრცეში გაანაწილოთ, რომ გამარტივდეს სამუშაო პროცესი და ზედმეტად ჩახლართულ პროცესებს თავი აარიდოთ. Workzone-ს საშუალებით მომხმარებლებს შეუძლიათ ერთად იმუშაონ და გააზიარონ ფაილები ონლაინ. რამდენიმე dashboard ფუნქციის გარდა Workzones-ს აქვს Dropbox-ის, Tableau-ს, Box-ის, Google-ის, Slack-ის და Salesforce-ის ინტეგრაციები. იქიდან გამომდინარე რომ Workzone-ს სპეციფიური მიზნები აქვს ახალი მომხმარებლებისთვის უფრო ხელსაყრელია, რაც ხდის მას ძალიან კარგ ალტერნატივად თუ დამატებითი ფუნქციები თქვენთვის უინტერესოა/არასაჭიროა.
Slack
Slack-ი კომუნიკაციაზე ორიენტირებული აპლიკაციაა, რომელიც მომხმარებელს ჩეთის და ვირტუალური კოლაბორაციის საშუალებას აძლევს. Slack-ს საშუალებით მომხმარებლებს შეუძლიათ ჯგუფური და პირადი ჩეთების შექმნა, Google-თან დაკავშირება ფაილების გასაზიარებლად, და იმეილების რაოდენობის შემცირება (როცა საჭიროა). Slack-ს აქვს Trello-ს, Dropbox-ის და Zendesk-ის ინტეგრაციები (და სხვები). Slack-ი ძალიან გამოსადეგია თანამშრომლებთან სწრაფი ჩეთებისთვის, თუმცა მხოლოდ ის პროექტ მენეჯმენტის software-ს ვერ შეცვლის.
LiquidPlanner
LiquidPlanner-ი Asana-ს ინოვაციური ალტერნატივაა, რომელიც ავტომატურად ამუშავებს განრიგს და სხვადასხვა პროგნოზს გთავაზობთ, რომ დედლაინებისთვის გამოგადგეთ. Software აკვირდება შრომის ხარისხს და წინასწარ გთავაზობთ პროგნოზს იმაზე თუ რამდენი ხანი დასჭირდება პროექტს. პროგრამას აქვს სპეციალიზირებული ტექნოლოგია ამიტომ გამოცდილი გუნდის წევრი გამოგადგებათ მისი მახასიათებლების ასახსნელად. LiquidPlanner-ი სტანდარტულ პროექტ მენეჯმენტის მოდელს ხმარობს იმისთვის რომ იგი ადაპტირებული იყოს დროის უფრო აკურატულ და ეფექტურ მენეჯმენტზე.
Quip
Quip პროექტ მენეჯმენტის აპლიკაციია, რომელიც მიზნად ბიზნეს კოლაბორაციას ისახავს. Quip-ის საშუალებით, გუნდებს დისტანციურად შეუძლიათ დოკუმენტების და spreadsheet-ების შექნა და რედაქტირება. რადგან Quip--ს აქვს დესკტოპის და ვებ აპლიკაციები, კოლაბორაცია ყველგან შესაძლებელია. ის ზედგამოჭრილია პატარა გუნდებისთვის, პატარა და სწრაფ-სწრაფ პროექტებზე სამუშაოდ, თუმცა კრეატიული კოლაბორაციის ბევრი საშუალება რომლებიც სხვებს აქვთ მას არ აქვს.

• 10 Best Asana Alternatives for Project Management
If you have not noticed, work from home and virtual collaboration is needed again and again. Teams connected in different countries are a new norm with new tools - and new challenges. Professional teams are looking for new ways for their members to effectively connect with each other for better collaboration and at the same time keep track of projects.
Asana is one of the most well-known project management software whose main function is to facilitate collaboration. Both desktop and mobile versions can collaborate wherever you are. Asana is focused on making work and projects easier to organize. Teams are given the opportunity to upload projects, give assignments to teammates, set deadlines for these assignments, and improve communication between teams.
However, Asana can be overly expensive or inefficient for your team, lacking the features or integrations necessary to run your business effectively. What alternatives do we have? We offer the best features of the 10 Asana alternative.
CROOW
CROOW is an integrated project management software that is not only useful for marketing teams in customer-related work, but also focuses on digital creative collaboration. CROOW is designed for creative agencies and team members living in different locations to facilitate the work process. Features such as asset management, user requirements capture, task assignment, time tracking and wireframing are adaptable to your workflow.
CROOW is a free alternative to Asana - you can register without providing payment information. Given that CROOW is designed for creatives, it offers much more than just a project management app. The goal is to reduce or eliminate the need for your team to work on multiple applications. You can track assignments, asset shares, provide feedback and consent to customers, as well as search & find stock images. Everything in one app. If your team is tired of messing around with multiple email chains, Google drive, and PM tools, CROOW can help you reduce or eliminate all of these processes, allowing you to spend more time with creative ideas with your team.
CROOW, Project Management, Emails, Design, Designer, Collaboration, Projects, Organizing, Creative, Creative, Management, Sorting
CROOW,Project Management, Emails, Design, Designer, Collaboration, Projects, Organizing, Creative, Creative, Management, Sorting
Trello
Trello is a productivity platform that allows team members to organize tasks with a simple and clean interface. Easy introduction of products and services for a new employee or customer is the biggest advantage of Trelo. Assignments can be scheduled with boards, lists, cards, which helps to organize and rank. This program is best for keeping track of project assignments at a central location. Trelo is also free, which makes it very affordable.
Trello, Project Management, Emails, Design, Designer, Collaboration, Projects, Organizing, Creative, Creative, Management, Sorting
Airtable
Airtable is a project management software that uses familiar spreadsheet templates, the elements of which are very easy to change, allowing you to use it differently. Teams can work together on a program that speeds up assignments. Airtable is free and also comes with additional kits that are priced.
airtable, Project Management, Emails, Design, Designer, Collaboration, Projects, Organizing, Creative, Creative, Management, Sorting
Scoro
Scoro Asana is an option focused on concentrating sales, collaboration and management in one space. One of Scoros most distinctive features is the creation of dynamic dashboards that allow you to view various project data. Scoro strives to integrate all key features into a single management software that focuses on professional management.
scoro, Project Management, Emails, Design, Designer, Collaboration, Projects, Organizing, Creative, Creative, Management, Sorting
ProjectManager.com
ProjectManager.com is an online dashboard where teams can keep track of project tasks. Users can review project goals, organize tasks, and manage an interactive dashboard. The big disadvantage of this platform is the fact that many of its details can not be customized or changed (as the user wishes). Unlike other programs, this also applies to the dashboard. This software focuses on task management and offers very good tools for doing so.
Wrike
Wrike is designed for teams that are virtually connected to each other from different locations. With Wrike, teams can manage projects, create assignments, check deadlines, and improve workflows. Both the price and the various items are changed and added according to the customers requirements. The downside of Wrike is that the choice may turn out to be too large for new users. If this is not a problem for you, Wrike also offers Salesforce, Tableau, Adobe creative, and various similar integrations, which is very useful if you already have to use these applications.
Workzone
Workzone lets you manage project management and document sharing in one place to simplify the workflow and avoid overly tangled processes. With Workzone, users can work together and share files online. In addition to several dashboard features, Workzones has integrations with Dropbox, Tableau, Box, Google, Slack, and Salesforce. Since Workzone has specific goals it is more convenient for new users, which makes it a very good alternative if additional features are uninteresting / unnecessary for you.
Slack
Slack is a communication-oriented application that allows users to chat and virtualize. With Slack, users can create group and personal chats, connect to Google to share files, and reduce the number of emails (when needed). Slack has integrations with Trello, Dropbox, and Zendesk (and others). Slack is very useful for quick chats with employees, but it alone can not replace the project management software.
LiquidPlanner
LiquidPlanner is an innovative alternative to Asana, which automatically handles schedules and offers a variety of forecasts to help you meet your deadlines. The software monitors the quality of work and offers a forecast in advance of how long the project will take. The program has specialized technology so an experienced team member can help you explain its features. LiquidPlanner uses a standard project management model to adapt it to more accurate and efficient time management.
Quip
Quip is a project management application designed for business collaboration. With Quip, teams can remotely create and edit documents and spreadsheets. Because Quip has desktop and web applications, collaboration is possible everywhere. It is superfluous for small teams to work on small and fast-paced projects, although it does not have many of the creative collaboration tools that others have.